Kõhuviiruse kodune esmaabi

Tundub, et kõige hullemini laastavadki oksendamise ja kõhulahtisusega viirused just lapsi ja vanureid. Esimeste mandariinidega saabuvad ka kõhuviirused. Soovitatav on alati mandariinid enne söömist sooja veega ära pesta. Ka on tõsi, et selline haigust ründab pea alati ootamatult ja pahatihti just hilistel õhtu- või öötundidel, mil apteegid juba ammu suletud.…

Milleks on suvisel ajal vaja lillevett?

Minule lilleveed meeldivad, isegi väga. Nad on nii õrnad, imeliselt lõhnavad ja väga mitmekülgselt kasutatavad. Kui talvisel ajal lillevee otsa lõppedes ma endale alati uut vett ostma ei kiirusta, siis suvel on see minu jaoks kohe täitsa kindlasti üks neist asjadest, mis mul lihtsalt olema peab (eriline lemmik on roosivesi) ning…

Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum

Kuna eelmises postituses oli juttu kookosrasvast, mõtlesin, et poleks paha kirjutada lähemalt ka mõnest teisest aastatuhandete jooksul edukalt tarvitusel olnud naturaalsest looduslikust rasvast. Tänane valik ostutus sheavõi kasuks nii seetõttu, et see on paljudes täistaimsetes seepides (kingiidee veganitele!) kasutatavaks baasrasvaks kui ka selle pärast, et olen seda ise juba mõnda aega tarvitanud…

Probiootikumid – väikesed abilised sinu organismis

Kindlasti olete kuulnud probiootikumidest. Need on ikka need esimesed, mida soovitab perearst tarvitada peale antibiootikumikuuri. Mida need probiootikumid aga endast täpsemalt ette kujutavad? Kes või mis nad on ja kuidas nad toimivad? Inimese seedekulgla on kuni 10 meetrit pikk, millest soolestik – kaaludes ligikaudu 2 kg, moodustab umbes 6-9 meetrit.…

Päikesekaitsevahenditest

On ülim aeg üle korrata ammu teada tõed päikesekiirguse kahjuliku mõju ning päikesekaitsevahendite kohta. Füüsikaline versus keemiline päikesekaitsevahend Füüsikalised (mineraalsed) päikesekaitsevahendid sisaldavad ülipeent mineraalse titaandioksiidi pulbrit, mis moodustab nahale imeõhukese kihi, mis peegeldab peegli kombel tagasi nii UVA- kui ka UVB-kiirgust. Kuna titaandioksiid ei imendu sügavale, ei ärrita see isegi…

Biona külmpress kookosõli

Mitmekülgne kookosõli – toiduks, raviks, kosmeetikumiks

Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. Kuni 1960-ndate aastateni, mil liidripositsioonile tõusis sojaõli, oligi just kookosrasv maailma levinuim taimeõli (tõepoolest, +25 C juures muutub lumivalge tahke kookosrasv läbipaistvaks kookosõliks). Kookosõli pressitakse küpsete, ise puu otsast langenud…

Kalaõli kasulikkus raseduse ajal (ja ka hiljem)

Rasedus on naiste jaoks eriline aeg, mil keha valmistub ette lapse kasvamiseks ja sünnituseks. Samuti muutuvad noorte emade toitainevajadused. Raseduse normaalseks kulgemiseks on vaja mitmesuguseid vitamiine ja mineraale, sealhulgas õiges koguses oomega-3 rasvhappeid. Seega peaksite raseduse ajal tingimata kalaõli tarbima. Pikaahelalised polüküllastumata rasvhapped (LCP) on tuntud rasvade ehitusplokkidena ja aitavad…

Disana – koos loodusega juba päris algusest peale

Mõned aastad tagasi, oodates oma kolmandat last, tegin lähemalt tutvust kõige looduspuhta, beebile hea ja keskkonda säästvaga, mis vähegi mõttesse tuli. Oli ju mu sooviks pakkuda oma lapsele vaid parimat. Nii enda kui oma pere elukorralduses armastan siiani lihtsust, minimaalset vajalike ressursside kasutamist ning looduslähedust. Selline mõteviis ning erinevate internetiavarustes…

Traditsiooniline Aleppo seep Süüriast

Juba mõnda aega on minu lemmikseebiks olnud iidsete traditsioonidega Aleppo seep. Eriti meeldib mulle tema lõhn, mis tuleneb seebis sisalduvast loorberimarjaõlist – see on idamaiselt salapärane, kuid kindlasti mitte pealetükkiv. Aga selles seebis on peale lõhna muudki, muidu poleks see ju kasutusel antiikajast kuni tänase päevani. Väidetavalt olevat seda seepi…

Kanepiõli

Möödunud nädalal sai kirjutatud minu uuest lemmikõlist – seedriõlist. Täna räägiksin selle jutu jätkuks ka oma teisest lemmikust, nimelt kanepiseemneõlist, mis on meie peres tarvitusel olnud juba pisut pikemat aega, seda nii sees- kui välispidiselt. Seda mõnusalt pähklise maitsega õli võib sisse võtta niisama toidulisandina, kuid see sobib suurepäraselt asendama…

Kuidas sääsed meid ründavad?

Sääsed on meie planeedil vastu pidanud ning eksisteerinud juba 46 miljonit aastat ning see annab märku nende üliheast kohanemisvõimest ja sitkusest. Kahjuks võivad sääsed kanda edasi inimestele ohtlikke haigustekitajaid, misläbi vastutavad nad igal aastal umbes 725,000 surma eest, mis teeb nendest ühe kõige ohtlikuma liigi maailmas. Et ennast sääskede eest…

Villaste riiete hooldus

Mõnusad ja pehmed villased kampsunid, villa-siidi soe pesu, pestavad lambanahad ja muu sarnane vajab erilist hooldust, et temast kaua rõõmu oleks. Enamasti on tegemist ju ikkagi väärtuslike esemetega. Kuna hooaeg veel kestab, siis oleks nüüd paras aeg korrata üle paar nippi. Villal on suurepärased omadused, mida pole ühelgi teisel looduslikul…

Kodu ohutult puhtaks

Kui mõtleme tervislikule elustiilile, siis esimesed asjad mis meile pähe tulevad on toitumine ja trenn, võib-olla mõtlema ka loodusliku kosmeetika kasutamisele. Kuid harva vast jõuame mõtteni, et tervislikuks elus mängib rolli ka kõik see, mida tarvitame oma keskkonnas, näiteks kodus. Meie tervist võivad kahjustada tooted, mida kasutame kodu puhastamisel ja…

Loodustekstiilid

Loodustekstiilid – hea algus kogu eluks! Hea on elada kooskõlas loodusega elu esimestest päevadest alates. Ema kõhus ümbritses last see keskkond, mis talle arenguks kõige sobilikum oli: ühtlane soojus, kaitsev ümbrus, samas piisav liikumisvabadus esimeste puudutuskogemuste omandamiseks. Pärast sündi kaob lapse ümbert nii ema kehasoojus kui turvaline kekkond. Hingelist soojust…

Marli – mitmekülgne ja kauakestev

Oleme märganud, et Looduspere poodides uuritakse marli kohta. Vanasti nägi marli teistsugune välja, oli õhem ja kulus kiirelt. Looduspere poes müüdavad topeltkootud marlid on eriti tihedad ja seega vastupidavad, samas lasevad nad hästi õhku läbi ja on nahale sõbralikud. Loomulikult pole mõtet peamiselt mähkmeks mõeldud toote puhul teda pleegitada lumivalgeks,…

Milleks kandelina?

Kandelina kasutades on lapsel võimalus maailma uudistada turvalisest ja kindlast kohast, ilma soonivate rihmade, pandlate või rõngasteta. Eriti hästi mõjub armastava ema/isaga koos liikumine lapsele. Laps tunneb ennast turvaliselt ja samas stimuleerib see tasakaalutunnet ning liikuvust. Lapsed, keda kantakse, nutavad vähem, jäävad paremini magama, saavad varem iseseisvaks ja enesekindlaks, arenevad…

Aktiine rasedus ja sünnitus

Igapäevane küsimustik raseduse ajal – Binnie A Dansby Töö igapäevase küsimustikuga aitab sul jäädvustada seda loovat perioodi, sinu rasedust. Nende küsimustega töötamise lihtne ja reaalne väärtus on olla rohkem ühenduses iseendaga selles kiirustavas maailmas. Need küsimused annavad sulle võimaluse oma mõtteid ja kõiki olulisi tundeid üles tähendada. Kirjutades oma päevikusse…

Kuidas valida lambanahka?

Beebi sündides tekib tihti küsimus, et millist lambanahka osta vankrisse. Sügised ja talved on meil pikad ja vankris tuleb selja alt külma ning nii on oht, et beebi külmetab kiirelt, ilma et sellest arugi saame. Unustame mõnikord, et kuigi ise ju õues vankriga jalutades liigume ja saame nii sooja, siis…

Kuidas leevendada sääsepunnide sügelemist?

Käes jälle sääseaeg ja kui kahe möödunud aasta kohta saab öelda, et oli tagasihoidlik, siis nüüd on nad täies koosseisus jälle platsis. Kuna aga lapsed ilusate ilmadega enam toas ei püsi ja just nii ongi hea, on sääsed, sääsepunnid ja punnide ebameeldiv sügelemine väga päevakorral. Varasemalt oleme siin-seal kirjutanud küll…

Beebi, gluteen ja esimesed teraviljad

  Gluteeniteema jätkuks tahaksin kirjutada sellest, kuidas mõjutab gluteenirikaste teraviljade tarvitamine (loe gluteeni mõjust pikemalt meie eelmisest postitusest) beebi veel välja arenemata seedimist ning sellest, mida teha, et seda soovimatut mõju vältida, millistest teraviljadest valmistatud putrudega alustada beebi toitmist ning millal? Iseenesest ei räägita ka veel tänases maailmas liiga palju…

Beebi koduravi: immuunsüsteemi tugevdamine

On saanud üksjagu rääkida sellest, mida teha, kui beebi haigeks jääb. Mis võiks aga olla need nipid, mida saaks ära teha juba enne, kui haigus kimbutama pääseb? Olulist rolli mängivad siinkohal kindlasti teadlik immuunsüsteemi tugevdamine ning lapse järk-järguline karastamine. Mis aga on see immuunsus ning kuidas seda koduste vahenditega tugevdada?…

Beebi koduravi: oksendamine, kõhulahtisus, allergilised seedeprobleemid

Olgu neid päris väikesi lapsi ründavaid viiruseid ja haigusi palju tahes, kõige kurvem on olukord minu meelest siis, kui beebi oksendab. Palavikku on võimalik alandada, valu vaigistada, köhaärritust leevendada, aga seda ebamugavustunnet, mida põhjustab oksendamine, päris väikesele beebile seletada ei suuda. Tuleb lihtsalt olla vapper ja lapse jaoks olemas, kui…

Beebi koduravi: palavik, nohu ja köha

Beebi haigestumine ja ravi on tundlik teema. “Kuidas aru saada, mis minu lapsel viga on?”, “Millal on õige aeg pöörduda arsti poole?”, “Millega on kõige õigem oma last ravida?”, on küsimused, millega on kokku puutunud tõenäoliselt iga lapsevanem. Ega alati ühest vastust nendele küsimustele ei leidugi. Küll aga on selge,…

Seedriõli

  Esimest korda kuulsin seedriõlist ja tema tervendavatest omadustest juba aastaid tagasi, lugedes Vladimir Megre “Anastasia” sarja esimest raamatut. Tean, et leidub inimesi, kes peavad Anastasia raamatuid ilusaks muinasjutuks, kuid mina usun sellesse, mis neis raamatuis kirjas on, pretendeerimata seejuures absoluutsele tõele. Samuti olla imepuudest seedritest palju kirjutatud ka raamatute raamatus…

Main Menu