Milleks on suvisel ajal vaja lillevett?

Minule lilleveed meeldivad, isegi väga. Nad on nii õrnad, imeliselt lõhnavad ja väga mitmekülgselt kasutatavad. Kui talvisel ajal lillevee otsa lõppedes ma endale alati uut vett ostma ei kiirusta, siis suvel on see minu jaoks kohe täitsa kindlasti üks neist asjadest, mis mul lihtsalt olema peab (eriline lemmik on roosivesi) ning…

St. John Wort Naistepunaõli

See väike päike meie niitudel ja teepervel on just just oma õienuppe avamas. Kui tema õit lähemalt vaadelda, meenutab see tõepoolest väikest päikest, kus kollased tolmukavarred kui päikesekiired soojust kiirgavad. Naistepuna on üks enim uuritud ja väga väekas ravimtaim ja oma ravijõudu on ta eelkõige rakendamas selliste murede korral: Depressioon…

Salvei kasulikud omadused

Instagramis ja sisustussaadetes on viimasel ajal tihti näha kapi nurgal või laual salveitõrvikut. Mitmetes kontorites on see samuti saanud traditsiooniks pärast pingelist olukorda või koosolekut salvei tõrvikuga ruumi puhastada. Mis uus trend see siis on? Iga uus on unustatud vana. Juba antiik- ja keskajal kasutati salveid inimeste ravimisel ja tänapäeval…

Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum

Kuna eelmises postituses oli juttu kookosrasvast, mõtlesin, et poleks paha kirjutada lähemalt ka mõnest teisest aastatuhandete jooksul edukalt tarvitusel olnud naturaalsest looduslikust rasvast. Tänane valik ostutus sheavõi kasuks nii seetõttu, et see on paljudes täistaimsetes seepides (kingiidee veganitele!) kasutatavaks baasrasvaks kui ka selle pärast, et olen seda ise juba mõnda aega tarvitanud…

Haruldane argaania

Esimest korda nägin argaaniapuud Marokos Agadiri linna lähistel, kui imestusega märkasin, et kitsed puu otsas seisid ja midagi nosisid. Uurisin siis meie kohalikult giidilt, et mis imelikud kitsed need on ja mis huvitav puu see on. Järgmisena viis ta mind lähedal asuvasse külla, kus naised argaania pähklitest õli valmistasid ja…

Biona külmpress kookosõli

Mitmekülgne kookosõli – toiduks, raviks, kosmeetikumiks

Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. Kuni 1960-ndate aastateni, mil liidripositsioonile tõusis sojaõli, oligi just kookosrasv maailma levinuim taimeõli (tõepoolest, +25 C juures muutub lumivalge tahke kookosrasv läbipaistvaks kookosõliks). Kookosõli pressitakse küpsete, ise puu otsast langenud…

Nahahooldus sügisel

Nahk on rohkem, kui keha kate – see on suurima pinnaga elund, mille kaudu toimub organismi kontakt välismaailmaga. Nahk kaitseb sügavamal asuvaid kudesid väliskeskkonna ebasoodsate mõjude eest. Kahjulikud ained eralduvad naha kaudu: kui jämesool, neerud ja maks ei tule mürkainetega toime, peab nahk aktiivsemalt tegutsema. Sellest annavad märku näiteks vistrikud,…

Nipid kevadiseks nahahoolduseks

Pikalt kestnud külma ja pimeda talve järel on inimese organism väsinud. See januneb vitamiinide ja minraalainete järele ning meie organismi vastupanuvõime on langenud. Kevadel kiireneb ainevahetus ning meie organism ei jõua sellega kohaneda. Samuti on tunduvalt kahanenud D-vitamiini hulk, millest tulenevalt võime tunda väsimust ning energiapuudust. Ka meie nahk näeb…

Traditsiooniline Aleppo seep Süüriast

Juba mõnda aega on minu lemmikseebiks olnud iidsete traditsioonidega Aleppo seep. Eriti meeldib mulle tema lõhn, mis tuleneb seebis sisalduvast loorberimarjaõlist – see on idamaiselt salapärane, kuid kindlasti mitte pealetükkiv. Aga selles seebis on peale lõhna muudki, muidu poleks see ju kasutusel antiikajast kuni tänase päevani. Väidetavalt olevat seda seepi…

Kanepiõli

Möödunud nädalal sai kirjutatud minu uuest lemmikõlist – seedriõlist. Täna räägiksin selle jutu jätkuks ka oma teisest lemmikust, nimelt kanepiseemneõlist, mis on meie peres tarvitusel olnud juba pisut pikemat aega, seda nii sees- kui välispidiselt. Seda mõnusalt pähklise maitsega õli võib sisse võtta niisama toidulisandina, kuid see sobib suurepäraselt asendama…

Teepuuõli kasutusvõimalused

Multi-kulti teepuuõli leiab kasutust nii iluprotseduurides, majapidamises kui ka tervise parandamises. Teepuuõli peaks kuuluma igasse majapidamisse. Ta sisaldab terpeenalkohole ja terpiin-4 ja gamma ning alfa terpiine, mis annavad talle teada-tuntud bakterivastase toime. Kuid ettevaatust: teepuuõli tuleks kasutada ainult välispidiselt ja vähesel määral, sest võib tekitada ka allergiat. Mitte teha kompressi,…

Ohtlikud ained kosmeetikavahendites ja kosmeetika säilivus

  Nüüd sügisel, mil ilmad päev-päevalt jahedamaks lähevad, tasuks enda jaoks taas kord üle ja ümber mõelda, mis on uusi kosmeetikavahendeid soetades enda jaoks oluline ja mis mitte. Minu enda jaoks kehtib kosmeetikat valides raudne reegel, et kui miski kõlbab sisse süüa, siis kõlbab seda ka endale peale määrida, mis…

Seedriõli

  Esimest korda kuulsin seedriõlist ja tema tervendavatest omadustest juba aastaid tagasi, lugedes Vladimir Megre “Anastasia” sarja esimest raamatut. Tean, et leidub inimesi, kes peavad Anastasia raamatuid ilusaks muinasjutuks, kuid mina usun sellesse, mis neis raamatuis kirjas on, pretendeerimata seejuures absoluutsele tõele. Samuti olla imepuudest seedritest palju kirjutatud ka raamatute raamatus…

Meeldetuletuseks sügis-talvisest näohooldusest

Sügis-talvisel ajal, mis nahk kaotab rohkem niiskust ja kaitsvat rasukihti, on õige nahahooldus eriti oluline. Kuna külmaga aeglustub rasunäärmete talitlus oluliselt, muutuvad kõik nahatüübid sügis-talvisel ajal kuivemaks – seepärast kasutage talvel rasva- ehk teisisõnu lipiididerikkaid kreeme ja jumestuskreeme. Rasuse nahaga on siis lihtsam toime tulla, aga kuiva, õhukese ja tundliku…

Elueliksiir oliiviõli

Esimesed teated oliivide kohta pärinevad Kreeta saarelt umbes 3000-5000 a e Kr, kus neid peeti tarkuse ja rahu sümboliks. Oliiviõli oli hinnatud mitte ainult heade maitseomaduste ja tervislikkuse tõttu, vaid oli tõeline elueliksiir. Oliivipuu oksad ja nendest valmistatud pärjad olid suure tunnustuse ja austuse märgiks väljapaistvatele isikutele ja sündmustele ning…

Tee ise: tõhusalt toimiv huulepalsam

Talvised tuuled, niiskus ning külm muudavad meie huuled kuivaks ning valulikuks. Kõigil kindlasti mitte, kuid mul küll. Ja võib-olla ka sul. Eks ta ole, et meie keha kõige õrnem ja haavatavam nahk asubki just huultel, kus ei ole ei higi- ega rasunäärmeid, mistõttu muutuvad nad muust nahapinnast tunduvalt kiiremini kuivaks.…

Hanerasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks

Lähenev aastalõpp toob nuumhane toidulauale. Haneliha läheb loomulikult söögiks, aga mida hakata peale hanerasvaga? Rohkem kui toiduvalmistamiseks on meie aladel hanerasva kasutatud loodusravimina, see on ka iidne kosmeetikum. Toatemperatuuril on hanerasv pooltahkes olekus. Põhjus on rasva biokeemilises koostises. Nimelt on hanerasvas esindatud kõik kolm rasvhapete põhirühma. Kõige rohkem on monoküllastamata…

Tee ise: toitev näokreem

Sügisesed külmad tuuled ja pea igapäevased vihmasajud panevad tahes-tahtmatult mõtlema, mida see kõik meie näonahale teeb. Tõsi ta on, et nahk on kuivem ja kahvatum ning vajab sellises olukorral erilisemat hoolt, mis hõlmab ka igapäevast kreemitamist toitva ning suvisest kergest emulsioonist märksa rammusama näokreemiga. Siiski, enne, kui endale uut näokreemi…

Mesi ja ilu

Nagu eelmises postituses lubatud sai, kirjutan seekord meest ning tema kasutamisest erinevates iluprotseduurides – juuste- ja nahahoolduses. Mesi on imevahend, mis on ilu teeninud aastatuhandete vältel. Juba Kleopatra olevat mett kasutanud piimavannis oma keha niisutamiseks. Mesi ongi tuntud just oma niisutavate omaduste poolest omades võimet siduda endaga tavapärasest rohkem õhuniiskust…

Main Menu