Magneesiumi olulisusest

Magneesium on üks olulisemaid, kui mitte kõige olulisem mineraalaine inimese kehas. Magneesiumi on vaja: organismi soolade koostises luukoe tekkeks – tal on roll kaltsiumi ainevahetuses (aitab ennetada osteoporoosi ehk luude hõrenemist) südamelihaste tööks ja vereringe reguleerimiseks energia vabastamiseks närvide ja lihaste toimimiseks vähemalt 300 põhilises ensümaatilises reaktsioonis süsivesikute ainevahetuse mõjutamiseks…

Kuldne kurkum – vitamiiniderikas meistertervendaja

Laiemalt on teada vana idamaade rahvatarkus, et kurkumipiim mõjub hästi köha (bronhiidi, kopsupõletiku) raviks, sarnaselt eestimaisele meepiimale. Eks ta olegi nagu meepiim, kuhu on lisatud kurkumit ning võib-olla veel teisigi vürtse. Olen seda imepiima ka oma laste ravimisel kasutanud ning tuleb tõdeda, et köha kadus tõepoolest kiiresti. Samuti olen köhaärrituse…

Nohu ja köha – mida teha?

Kuigi nohu ja köha võivad esialgu tunduda üsna süütute ebameeldivustena, et tohiks neid siiski tähelepanuta jätta. Pahatihti on need vaid esimesed väikesed märgid millestki palju suuremast ning võivad tegelemata jätmisel põhjustada liigset muret ja vaeva edasiste tüsistuste näol. Eks igas kodus ja peres on kindlasti olemas terve rida juba välja…

Mõningaid nippe kaalulangetajatele

Pahatihti kimbutavad just peale jõulude ja aastavahetuse pidusööminguid mõningad lisakilod. Olemine on raske, peeglisse vaadata ebamugav ning tuju paha. Tegelikult oleks hea koos rasvaste söökidega kohe teha 1 tassike Pu Erh teed, mis põletab rasva ja laseb toidul kergelt seedida, ilma et puusadele ja kõhule ladestuks. Mida siis aga olukorra…

Kohalik ja hooajaline: kibuvits

Kibuvits on kallim kullast – nii hinnati tema väärtust antiikajal. Ka tänapäeval tõdeme, et kibuvitsamarjad on tervise varaait, looduse väärtuslik kink inimesele. Lausa tihnikutena kasvab harilik kibuvits jõgede ja järvede kallastel, kurdlehine kibuvits ehk kurdlehine roos aga laiutab metsikult mere ääres ja nüüd ka kultiveeritud liigina koduaedades. Eestis kasvab looduslikult…

Universaalne greibiseemne ekstrakt

Viimasel ajal on siin-seal juttu olnud greibiseemne ekstraktist kui tõhusast immuunsüsteemi tugevdajast. Lisaks sellele jäi just seesama greipfruudi seemne ekstrakt mulle ühes raamatus silma, kui hea sooleparasiitide vastane vahend. See tekitas minus huvi, et kui juba immuunsüsteemile hea ja kõhuusside vastu ka aitab, siis milleks seda veel saab kasutada? Surfasin…

Taruvaik – asendamatu koduapteegis

Taruvaik (propolis ehk tarupigi) on mesilaste valmistatav roheka, pruunika või punaka värvusega ja omapärase lõhnaga vaigutaoline kleepuv aine. Mesilased valmistavad taruvaiku taimede pungadelt kogutud lähteainetest. Taruvaigu üht koostisosa – palsamit – produtseerivad amm-mesilased õietolmuterade kestadest. Taruvaik koosneb taimsetest valkudest ja palsamitest (50–55%), vahast (30–40%), eeterlikest õlidest (8–10%) ja õietolmust. Mesilased kasutavad taruvaiku kärjekannude puhastamiseks ja desinfitseerimiseks, pragude täitmiseks, lennuava kitsendamiseks ja tarru sattunud kahjurite katmiseks. Taruvaik on rahvameditsiinis kasutusel kui antibakteriaalne aine. See…

Kõhuviiruse kodune esmaabi

Tundub, et kõige hullemini laastavadki oksendamise ja kõhulahtisusega viirused just lapsi ja vanureid. Esimeste mandariinidega saabuvad ka kõhuviirused. Soovitatav on alati mandariinid enne söömist sooja veega ära pesta. Ka on tõsi, et selline haigust ründab pea alati ootamatult ja pahatihti just hilistel õhtu- või öötundidel, mil apteegid juba ammu suletud.…

Menopausi ajal aitab loodus

Üleminekueas naistel on tihtipeale raskused sümptomitega toimetulekul. Muidugi pole see mingi haigus ja mõne aja möödudes leebuvad ka erinevad hädad. Kuid arvestades, et menopaus võib kesta eel ja post perioodiga koos mitmeid aastaid, siis otsivad paljud looduslikke abivahendeid üleminekuvaevustega toimetulekuks. Kõige levinumad sümptomid on kuumahood (tihti seotud stressiga) kaalutõus ning…

Kuidas tugevdada immuunsüsteemi?

Loodus on andnud inimesele tugeva sisemise jõu – immuunsuse. See jõud aitab meil eemaldada paljude negatiivsete tegurite järelmõjusid, mis põhjustavad erinevaid haigusi. Immuunsus on meie organismi kaitsja ja mitte ainult bakterite ja viiruste vastu. Muutunud rakud, näiteks vähi- ja vananenud rakud, muutuvad samuti immuunsuse jaoks võõraks ning nad hävitatakse. Samuti…

Kohv ilma kooreta?

Polüfenoolid on bioaktiivsed osad taimedes, mis toimivad antioksüdantidena ja kaitsevad meid vabade radikaalide eest. Polüfenoole on ligi 8000 erinevat, kõige tuntumad neist flavonoidid ja fenoolhapped sh kvertsetiin. Milleks kasulik Tervise seisukohalt on polüfenooli kõige olulisem toime südame – ja versoonkonna haiguste ning teatud vähi tüüpide ennetamisel, veresuhkru tasakaalustamisel ning kaitse…

Ternespiimapulber – tervisele kasulik toidulisand

Ternespiimapulber on tervisele kasulik toidulisand, mida valmistatakse ternespiimast – see on esmane piim, mida lehm toodab pärast poegimist, on erakordselt toitaineterikas. Võrreldes tavalise piimaga, on ternespiimas kuivaine sisaldus ligikaudu kaks korda suurem ja valgusisaldus umbes viis korda suurem. See on tingitud peamiselt immuunglobuliinidest, mida leidub ternespiimas 5-10% (tavalises piimas 0,06%). Need antikehad…

Natracare tooted naistele komposteeruvad

Esimene plastikuvaba keskkonnasõbralik naiste hügieenitoodete firma asutati Susie Hewsoni poolt 1989 aastal. Tiivakestega sidemed ja pesukaitsmed said nüüd ka ametliku Seedling sertifikaadi vastavalt Euroopa standard EN 13432 and ASTM D6400, mis tunnistab, et tegemist tõesti komposteeruva tootega, millest jääb järgi vaid vesi, CO2 ja biomass, mida saab kasutada taimede kasvatamiseks.…

Maksa puhastamine

Räägime siis lähemalt maksast. Enamasti ei pööra me talle suurt tähelepanu, sest erilisi vaevusi ta ju ei tekita, paljud ei tea isegi, kus ta asub üldse kehas. Alles siis, kui vereproovist või ultrahelist selgub, et miskit on paigast ära, hakkame me uurima, kuidas tema tööd kergendada. Hea uudis on see,…

Peavalu ja migreeni põhjustavad toidud

Kõik me oleme kokku puutunud oma elus peavaluga, kes rohkem, kes vähem. Hädas on inimesed, keda tabab migreen regulaarselt iga kuu või isegi iga nädal. Sellega kaasnevad tihti ka muud sümptomid nagu iiveldus, väsimus ja valguse-müratundlikkus. Mis põhjustab migreeni ja peavalu? Pööran siinjuures tähelepanu ennekõike nendele põhjustele, mida on võimalik…

SILMADE TERVIS – mis nägemist tegelikult halvendab ja millega silmi toetada?

Silmade tervis on Sinu tervise ja igapäeva elus väga oluline osa. Nägemise kaudu on võimalik tajuda ümbritsevat maailma. Silmadega näeme ja tajume teisi ning silmadega nähakse ja tajutakse meid -nagu me teame on silmad meie hinge aknad. Nad võivad olla tühjad ja elutud nagu poleks kedagi kodus – või selged,…

Salvei kasulikud omadused

Instagramis ja sisustussaadetes on viimasel ajal tihti näha kapi nurgal või laual salveitõrvikut. Mitmetes kontorites on see samuti saanud traditsiooniks pärast pingelist olukorda või koosolekut salvei tõrvikuga ruumi puhastada. Mis uus trend see siis on? Iga uus on unustatud vana. Juba antiik- ja keskajal kasutati salveid inimeste ravimisel ja tänapäeval…

Roheline kohv – kõrvalmõjudeta efektiivne kaalulangetaja!

Mõte rohelise kohvi ubadest kui tõepoolest toimivast efektiivsest kõrvalmõjudeta kaalulangetajast lähemalt kirjutada tekkis seekord meie klientide positiivse tagasiside põhjal. Esimesena avaldas oma rõõmu naisterahvas, kes kaotas kuuga 6 kg ning seda vaid rohelisel kohvioal põhinevat salenemispreparaati kasutades. Kui küsisime, kuidas siis täpsemalt tunne on ning mida erilist ta seda preparaati…

Parimad toiduained ärevuse, kõhukinnisuse ja valu leevenduseks

Kõige levinumad igapäevased tervise probleemid on praegu seotud stressi ja ärevusega, kõhukinnisusega ja valuga. Millised toiduained aitavad nende sümptomite puhul kõige paremini toime tulla? Sellest räägime järgnevas blogis lähemalt. Olgu toit sinu ravim, et ravimist ei saaks sinu toit ÄREVUS / STRESS Stressi hormooni kortisooli tasemed on kõrged enamasti, kui…

Lagritsajuur ja glütsürritsiinhape

Lagritsajuur sisaldab glütsürritsiini, ainet, mis on suhkrust kuni 50 korda magusam. Pole ime, et seda aetakse tihti segamini lagritsa maiustusega, mis on aga tihtipeale tehtud hoopis aniisi ekstraktiga. Nagu alati, tuleb kasuks koostisainete lugemine, kui tervis on oluline. Lagritsajuur ehk Glycyrrhiza glabra on mitmeaastane ravimtaim, mis kasvab kuni 2m kõrguseks,…

Organismi puhastamine: milleks see veel?

Mõeldes pikale ja pimedale Eestimaa sügis-talvele, jõuludele, aastavahetusele ning kõigile nendele rikkalikele rammusatele toitudele, mis kogu selle ajaga kaasas käivad, liiguvad mu mõtted seejuures ikka ka oma isiklikule kehale ning sellele, kuidas tema ennast kõigi nende igapäevaselt mitte just harjumuspäraste söökide-jookidega toime peab tulema ja ennast tundma. Usun, et enamikele…

Palavik – mida peaks teadma

Tegelikult on täitsa lihtne: kui kehatemperatuur tõuseb üle 38,5C, siis nimetatakse seda täiskasvanute puhul palavikuks. Põhjused on erinevad ja samuti ka leevendamise võimalused. Inimesed tulevad palavikuga toime erinevalt, mõni on täiesti rivis väljas juba 37,1 0°C-ga ja teine jalutab veel ringi 40,2 0°C ja imestab, et miks nii palav on.…

Probiootikumid – väikesed abilised sinu organismis

Kindlasti olete kuulnud probiootikumidest. Need on ikka need esimesed, mida soovitab perearst tarvitada peale antibiootikumikuuri. Mida need probiootikumid aga endast täpsemalt ette kujutavad? Kes või mis nad on ja kuidas nad toimivad? Inimese seedekulgla on kuni 10 meetrit pikk, millest soolestik – kaaludes ligikaudu 2 kg, moodustab umbes 6-9 meetrit.…

Oomega 3 õli – kvaliteet on oluline

Oomega 3 rasvhapetest on enamasti kõik tervisliku eluviisi järgijad vähemalt kuulnud kui mitte regulaarselt tarbinud. Praktiliselt on ta asendamatu nagu meie kliimas D vitamiingi. Ilma omega 3 rasvhapeteta on meie rakkude seinad kõvad ja ei lase läbi vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Võime tarbida ime-multivitamiine, aga keha ei omasta sealt suurt…

Main Menu