Vannisoolad
Küsimuse-vastuse vormis, lühike info vannisoolade kohta.
1. Mille järgi vannisoola valida, kas on mingi asi, mida sool kindlasti sisaldama peaks ja mida seal olla ei tohiks?
Kas vängelõhnalised soolad peaksid helistama häirekellasid ja hoiatama keemiasisalduse eest või ei saa ainuüksi lõhna põhjal veel lõplikke järeldusi teha?
Soojas vees avanevad nahapoorid ning kõik kasulikud ja ka kahjuks kahjulikud ained pääsevad nii eriti hästi toimima.
Vannisool peaks olema vähemalt meresoola baasil, mis sisaldab mineraalaineid. Need on kergelt põletikuvastase toimega, Lisaks soolale lisatakse vannisooladesse enamasti ka lõhnaaineid ja muid lisandeid. Need võiks küll hoolikalt läbi lugeda, sest just sealt võivad kahjulikud ained läbi naha inimese organismi sattuda. Tavatooted sisaldavad tihti PEG derivaate, mis toimivad emulgaatorina, aga muudavad naha vastuvõtlikuks kõikidele keskkonnamõjutustele. Lisaks kasutatakse lõhnastamiseks sünteetilisi lõhnaaineid, mis sisaldavad moshusühendeid (kõigis tavaparfüümides ka). Need problemaatilised kunstlikud lõhnaained ladestuvad inimese rasvkoes ja jäävad sinna. Koostisainetes ei tohiks olla ühtegi sõna, millest ise aru ei saa. See kehtib kõigi kosmeetikatoodete kohta.
2. Kas on mingeid piiranguid, kui tihti vannisoola kasutada võib või pole seal vahet: kui soovi on, suple soolavees kas või iga päev?
Kuna kõik veeprotseduurid ikkagi kuivatavad nahka, siis päris iga päev ei soovita vannis käia. Soovi korral saab vannivette lisada lihtsalt puhast meresoola, kes soovib head lõhna, võib lisada lavendli- või roosiõisi, törts koort või näiteks jojobaõli, mis annab nahale ka niiskuse tagasi ning hooldab samaaegselt.
3. Kas vannisoola ergutav-kosutav mõju peaks kestma ka mingit aega pärast vanniskäiku võib kaob see koos vanniveega torustikku? 🙂
- Lõõgastav tunne peaks kestma ikka kauem kui ainult vanniskäigu ajal. Selleks tulebki vanni minekuks endale aega võtta ja seda nautida.
- Vannisooladega koos ei tohiks veetemperatuur olla üle 40°C.
- Kes soovib pärast vanni hästi lõhnata, siis võiks kasutada ihuõli või ihupiima, aga võimalikult naturaalsete koostisainetega, sest nahk on pärast vanni soe ja poorid avatud, ning kõik mis nahale satub, selle nahk ka svammina endasse imeb ning organismi ringlema saadab.
- Kohelgem siis oma keha austusega, et ta meid kaua hästi teeniks.