RAAB kasesuhkur ehk ksülitool 750g
15.55 €
Laost otsas
40% vähem kaloreid, 85% vähem süsivesikuid, sobib dieedi puhul, hambasõbralik. Maitselt ja magususelt tavasuhkru sarnane.
Kasutamine: küpsetamisel, keedetud ja praetud toitude juures, müsli, magustoidud, jäätis, joogid.
Ei sobi pärmitaiga valmistamiseks, kuna on antibakteriaalsete omadustega. Ka kaaries ei leia siit suhkrust toitepinnast.
Sobib diabeetikutele, glükeemiline indeks 7.
Ülemäärasel tarbimisel võib tekitada kõhulahtisust. GMO vaba.
Toitumisalane info 100 g kohta:
Energia: 1004 kJ / 240 kcal
Rasvad: 0 g
– millest küllastunud rasvhappeid: 0 g
Süsivesikud: 100 g
– millest suhkruid: 0 g
– millest polüoole: 100 g
Valgud: 0 g
Sool: 0 g
Lapsed alla 3-aasta peaksid kasesuhkurt tarbima väikestes kogustes ja konsulteerides arstiga.
Ühikuhind: 20.73 EUR/kg
———————-
Ksülitool on tuntud eelkõige kui magusaine, mida kasutatakse närimiskummides. See aitab vältida happerünnakut, takistades kõige enam kaariest tekitavate bakterite kasvu. Erinevalt teistest suhkrutest, mis soodustavad suus bakterite kasvu, pidurdab ksülitool peamist kaariest tekitavat bakterit Streptococcus mutans’it.
Soomlased hakkasid ksülitooli kasutama II maailmasõja ajal, kui oli suur suhkru defitsiit. Sõja ajal avastati ka ksülitooli insuliinist sõltumatus – seda metaboliseeritakse kehas ilma insuliini kasutamata.
Ksülitool on madalakaloriline alternatiiv suhkrule, ta imendub aeglasemalt ega tõsta kiiresti veresuhkrut. Ksülitooli peetakse insuliini stabiliseerijaks, ta ei põhjusta selle produktsioonis kiireid tõuse ja langusi, nagu seda teeb suhkur. Ta on hea nii diabeetikutele kui neile, kes tahavad kaalu langetada. Sisaldab 75% vähem süsivesikuid kui suhkur. Kaks kolmandikku läbib lihtsalt soolestiku ja lagundatakse seal bakterite poolt lühikese ahelaga rasvhapeteks. On andmeid, et ksülitool ka vähendab isu süsivesikute järgi.
Ksülitool aitab kontrollida Candida infektsiooni, vastupidiselt galaktoosile, glükoosile ja sukroosile (suhkur), mis suurenedavad nende vohamist. Bakterid meie kehas toituvad just suhkrutest.
Nina- ja neelupõletike puhul on täheldatud samuti ksülitooli soodsat toimet. Ksülitooliga võib teha ka ninapesu, kuna sarnaselt suuõõnele on ka limaskestadel ka Streptococcus pneumonia jt. bakterid, kelle kasvu ksülitool takistab.
Ksülitooli kasutatakse osteoporoosi raviks. Soomes leiti, et laborirottidel vähendas ksülitool luude nõrgenemist ja suurendas nende tihedust. Kui nendele ei antud ksülitooli, langes östrogeenide sisaldus ja luutihedus, aga ksülitooli saanutel seda ei juhtunud. Ksülitool aitas ka vähendada eaga kaasuvat luude kadu. Efektiivne doos inimesele on 40g päevas. Arvatakse, et see toime on tal selle tõttu, et soodustab soolest Ca imendumist.
Ksülitoolil on ka immuunsust tõstev, krooniliste degeneratiivsete haiguste ja vananemisvastane toime. Ksülitooli tarbimine ja rafineeritud süsivesikute tarbimise vähendamine langetab rinnavähki haigestumise riski, aga ka fibroidide, endometrioosi, premenstruaalse sündroomi, kuumahoogude, kaalutõusu ja depressiooni riski.
Ksülitool võib olla eluohtlik koertele. Neil võib suure koguse imendumise tagajärjel tekkida äkiline veresuhkru langus ning kaduda koordinatsioon ja ilmneda krambid 30 min jooksul. Koerad on surnud pärast mõne tükikese nätsu ärasöömist.
Additional information
Brand |
---|
You must be logged in to post a review.
Kasutajate tagasiside
Hetkel pole ühtegi tagasisidet.