RAAB steevia vedelik 50ml
7.42 €
Laost otsas
Kalorivaba magusaine vedelal kujul. 3 tilka = 1 suhkrukuubik (3g).
Koostis: taimne glütserool, vesi, steeviaglükosiid (E960)
Pärast avamist hoida külmikus ja tarbida kiirelt.
Ühikuhind: 127.60 EUR/l
—————————
Paraguai suhkruleht ehk steevia ehk meerohi ehk magusleht kuulub korvõieliste sugukonda, talle on kõige lähemad vesikanepi (Eupatorium spp.) liigid. Suhkruleht kasvab looduslikult Paraguai ja Brasiilia äärealade niiskes kliimas. Suhkrulehti on pea 200 eri liiki, kuid teatud ja tuntavalt magus on vaid üks neist. Paraguai suhkruleht kasvab looduses 60-70 cm kõrguseks, istandustes isegi üle 1 meetri. Suhkrulehes sisalduvad magusad ühendid on koondunud taime süstjatesse kuni 3-4 cm pikkustesse karvadega kaetud lehtedesse. Vars, juured ja õied on vähemagusad. Suhkruleht on lühipäevataim, tema õied avanevad siis, kui päeva pikkus ei ületa 13 tundi. Pikema päeva puhul väheneb ka magusus taime lehtedes. Suhkrulehe valged õied on väikesed, kuni 1.5 cm läbimõõduga. Viljad e. seemnised on tuullevi soodustava sulgkerge karvatutiga.
Euroopa Liidus on steevia ehk magusleht hetkel toiduainena lubatud kasutada vaid ökokeedistes ja -jogurtites, kuna arvatakse, et teda on veel vähe uuritud tema mõjude ja omaduste suhtes. Suu – ja nahakosmeetikaks on ta lubatud. Välispidiselt aitab ta juukselangemise, ekseemide, akne, kõõmalaikude ja põletushaavade raviks. Steevia kohta lugeda artiklist Seemnemaailmas.
Steevia kasutamine mujal maailmas.
Magusaisu on meil juba sünnist saadik sees. Ükski loomapiim ei ole nii magus nagu rinnapiim (sisaldab 6% piimasuhkrut). Isegi lootevesi on magus.
Suhkur tekitab ülekilosid, kaariest, paksu verd ja suhkruhaigust.
Kunstlikud magusained nagu aspartaam ja sahhariin tõstavad isu, ei ole tervisele kasulikud ja seetõttu mõnedes maades isegi keelatud (Jaapan).
Saledat joont soovijatel ja suhkruhaigetel on nüüd tervislik alternatiiv suhkrule ja magusainele: steevia. Paraguaist pärit piparmündisarnase taime lehed on 15 x magusam kui suhkur, ekstrakt on lausa 300 x magusam. 100g värsketest lehtedest saab teha magusaks 180 l teed. Keskmine inimene tarvitab 90g sahharoosi päevas. Seda asendab ainult 3g kuivatatud steevia lehti.
Uuringutega on tõestatud, et ohutu ööpäevane steevia kuivatatud lehtede norm on 0,1g iga kehakaalu 1kg kohta (6-7gr täiskasvanud inimesele päevas). Pole mingi ime, et steevia on välismaal nagu Brasiilia, Iisrael, Korea ja Jaapan täielik hitt! Steevial ei sisalda kaloreid. Lisaks sisaldab ta ensüüme, mineraale, klorofülli, vitamiine ning taimeosakesi, mis tekitavad head tuju. Ta on antibakteriaalne ning kasutatakse USA-s suuvee ja hambapastade sees. Kaariese ja paradontoosi profülaktika jaoks piisab ka ainult steevia lehtede närimisest. Steevia takistab bakterite levikut, mis peamsielt tekitavadki kaariest ja igemepõletikku. Suhkrulehte võib lisada toitudele ja jookidele nii värskelt kui ka kuivatatud lehepudina. Suhkrulehe lehed säilitavad oma magususe ka kuivatatult ja väga kaua.
Oma kodumaal kasutasid kohalikud indiaanlased taime mate-tee magustamiseks, ühest lehest piisas väikse pudelkõrvitsa-täie tee magustamiseks. Steevia toimib seespidiselt seenevastaselt. Samas aitab steevia ka väsimuse, seedimishäirete, muutuva vererõhu, nahahaiguste ja suhkruhaiguse puhul. Steevia tugevdab immuunsüsteemi ja aitab organismil kiiremini viirustest paraneda. ülekaalulistele ja suhkruhaigetele on maguslehest suur kasu, samuti hüperaktiivsetele lastele, kelle veresuhkrupeegel suhkrule väga tundlikult reageerib.
You must be logged in to post a review.
Kasutajate tagasiside
Hetkel pole ühtegi tagasisidet.