Sangaste õietolm 1kg
39.99 €
Tervislik Eestimaa õietolm Sangaste metsadest õnnelikelt mesilastelt.
Õietolmu
on taim kogunud parimast parima, mille ta on saanud maapinnalt ja valgusjõul sünteesinud. Rohke taimekooslusega aladelt saavad mesilased parima tolmu.
Õietolmus on 250 erinevat ühendit kindlaks tehtud. Valkusid on õietolmus palju, keskmiselt 26%. Erinevaid suhkruid on õietolmus leitud 28 eri nimetust, on leitud üle 40 ensüümi; 29 erinevat mineraalainet. Lisaks suhkrutele ja rasvadele sisaldab see fermente ja inimestele väga vajalikke aminohappeid (teadaolevalt on 22 aminohappest õietolmus 20), peaaegu kõiki teadaolevaid vitamiine, mitmeid hormoone ja pigmente. Leidub rasvhappeid ja teisi bioloogiliselt aktiivseid aineid.
1 kilogrammis õietolmus sisaldub keskmiselt sama palju valku kui 7 kilogrammis veiselihas. Värskelt kogutud õietolm sisaldab 20–35% vett, 7–36% valke, 20–39% suhkruid (fruktoosi rohkem kui glükoosi), 1–20% rasvaineid ja 1–5% tuhka. Üldse on õietolmus leitud 28 keemilist elementi, sealhulgas magneesiumi, naatriumi, niklit, titaani, kroomi, rauda, joodi jne.
Soovitatav kasutada hommikuti või päeval, sest annab energiat ning õhtusel tarbimisel ei lase uinuda. Et soodustada seedemahlade läbiimbumist tolmutera küllalt tugevast kestast, soovitatakse õietolmu enne kasutamist leotada keedetud vees kaks-kolm tundi aeg-ajalt segades. Säilita õietolmu pimedas ja mitte üle +12C.
Põhilised meditsiinilised toimed:
õietolm toniseerib organismi, kaotades väsimuse, tõstab söögiisu, korrigeerib neuroose, aitab taastada südamelihase jõudu, parandab veenide toonust ja kapilaarvereringet, soodustab maksarakkude talitlust ja takistab eesnäärme suurenemist.
Õietolm soodustab eostumist, mõjub soodsalt suhkrute ainevahetusele. Aitab jagu saada kurnatusest, soodustab krooniliste alkohoolikute paranemist. Lisaks tõstab ta potentsi ja elulusti.
Paranevad haavad ja alanevad põletikud. Suurendab vaimset ja füüsilist töövõimet, pikendab eluiga. Õietolm süvendab medikamentide toimet. Õietolm on inimese organismile väga kasulik.
Mõningaid retsepte:
1-2 tl õietolmu pool tundi enne sööki 3 korda päevas. Soovitatav kasutada neuroosi, väsimuse, isutuse, kõhukinnisuse, maksahaiguste, suhkrutõve raviks ja nakkushaigustest paranemise perioodil. Kuur 4-6 nädalat. Korrata 2-3 korda aastas.
200 g vedelat mett
100 g jahvatatud õietolmu
Segada. Tarvitamine ja näidustused ühtuvad eelmise retseptiga. Vähem sobiv suhkrutõbistele.
200 g vedelat mett
50 g õietolmus
10 ml taruvaigu piirituslahust
Segada. 1 tl 3 korda päevas ja pool tundi enne sööki isutuse ja seedetrakti põletikulisete haiguste puhul.
Jõujook: 230 g mett lahustada 1 liitris jahedas keedetud vees. Pidevalt segades lisada osade kaupa 60 g õietolmu. Segu jätta toatemperatuuril seisma 4-5 päevaks. Võtta 150-170 g korraga enne sööki. Sellest jätkub nädalaks, siis tuleb valmistada uus segu.
Laste kehvveresuse raviks:
20 g õietolmu
100 g vedelat mett
200 g värsket töötlemata piima pannakse tumedasse purki, segatakse ühtlaseks, suletakse purk tiheda kaanega ja hoitakse jahedas.
Võetakse enne sööki 1 tl 3 korda päevas või määritakse leivale. Segu meeldib lastele väga.
Koostanud: mesinik Leili Suits
Sangaste lähistel elav Männistete pere peab mesilasi juba teist põlve. Peale on kasvamas kolmaski põlvkond mesinikke.
Rein Männiste vanemad, nii ema kui isa, töötasid nõukogude ajal mesinikena. Nüüdseks on tegevusalaga haaratud juba kogu pere: peale Reinu ka abikaasa Piret ning pojad Robi ja Rich-Rodger.
«Mesinduses aretatakse eelkõige sõbralikke mesilasi, sellepärast toon igal aastal mõned uued mesilasemad, et vältida kurjade ja agressiivsete mesilaste ülekaalu. Mida tõupuhtam mesilane, seda sõbralikum,» jagas Männiste teadmisi.
Pilt illustratiivne
You must be logged in to post a review.
Kasutajate tagasiside
Hetkel pole ühtegi tagasisidet.